Wieloma metodami

Raz w miesiącu kobieta powinna wykonać tak zwaną samokontrolę swoich piersi. Wielu specjalistów podaje instrukcje wykonania takiego badania. Metoda ta może wykryć jedynie wyczuwalne dotykiem guzki, czy zgrubienia, a zalążki wielu z nich nie są wykrywalne w ten sposób. Wykryć mogą badania obrazowe, jak usg, czy mammografia.

Po wykryciu wieloma metodami zmian tkanek piersi, istotną rolę odgrywa diagnostyka onkologiczna bytom. Opiera się ona na badaniach obrazowych, oraz na analizie komórek bądź tkanek pozyskanych z tych zmian chorobowych, czyli zgrubień guzków i podobnych.

Podstawową metodą pobrania grupki komórek jest biopsja cienkoigłowa Kraków. Zabieg Mao inwazyjny, pozwala na pozyskanie niewielkiej ilości materiału biologicznego w postaci masy komórek, następnie oddanych do analizy.

Dużo dokładniejszą metodą pozyskiwania materiału jest biopsja mammotomiczna Lublin. W tym przypadku pobierane są wycinki tkanki guza nowotworowego. Wczesne wykrycie i pozyskanie materiału umożliwia szybkie działanie chroniące przed skutkami groźnego nowotworu złośliwego. Ale badanie to może wykluczyć złośliwy charakter guza.

Na ogół leczenie odbywa się poprzez operacyjne, lub zabiegowe usunięcie zmienionych tkanek. Jeśli wykona je dobry chirurg Warszawa, to nie pozostawiają większych blizn pooperacyjnych, czy odzabiegowych. Chirurgiem takim jest między innymi doktor bednarski Katowice.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *